Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
wtorek, 03 grudnia 2013

 

 

Wawelem w dół. Po lewej przychodnia lekarska. Kiedyś tam, dawno, była ta ulica z dołu w górę a teraz jest odwrotnie. Zdjęcie jakoś tak z lata, może nawet nie tego ostatniego, co i tak jest bez znaczenia bo niewiele się zmieniło jeśli coś w ogóle.

niedziela, 24 listopada 2013

Będziński Zamek (gościł już na blogu), to przysłowiowy rzut beretem od Sosnowca. Tu nad zamkiem ciemne chmury, ale ogólnie to jest coraz lepiej. Latem otwarto kilka atrakcji na zrewitalizowanym Wzgórzu Zamkowym – jeszcze nie widziałem na żywo, może na wiosnę się uda.

niedziela, 17 listopada 2013
Idąc przez miasto różne rzeczy się widzi. Z kładki przy dworcu kolejowym Sosnowiec Południowy widać dachy targowiska, które nie działa, zółty blaszak jakich co krok pełno oraz rdze (rdze maskowano niedawno farbą, dopóki się nie zawali jakoś to będzie) i zniszczenie – pierwszy i ostatni plan a w środku miasto. Takich widoków nie brakuje na każdej ulicy. Sosnowiec, takie miasto…    


poniedziałek, 11 listopada 2013


                  

Sosnowieckie ozdobniki. Ni to mural ni graffiti, w każdym razie dobrze, że podpisane bo któż by go rozpoznał?! 


poniedziałek, 04 listopada 2013
Sosnowiec jesiennie. Takie miasto. Ono takie jest.  

wtorek, 29 października 2013
Fragment głównej alei na cmentarzu „pogońskim”, ten który jest położony między szpitalem „górniczym” a będzińska elektrociepłownią.

niedziela, 13 października 2013
Ile trwa pamięć po przodkach ? Sosnowiec, ul. Smutna.

Takie groby to rzadkość.

Meyerholdowie

Tam się zdarzyło.

Mauzoleum.    

Wymień linka. Zostaw ślad w Sosnowcu ;) Poinformuj redakcję.

wtorek, 01 października 2013
Trochę zieleniny. Nic specjalnego, fragment sieleckiego parku w ujęciu ze schodów niedawno otwartej sali koncertowej ale jak donoszą lokalne media, niedługo będzie tu park jordanowski. Budowa już się zczęła. Niedługo powinno być coś ciekawego do sfotografowania.

sobota, 21 września 2013


Widok. Taki lub podobny już na blogu był, ale co to szkodzi jak się pojawi jeszcze raz. Kawałek Zagłębia Dąbrowskiego z Elektorwnią Łagisza w drugim planie.

 

 

poniedziałek, 16 września 2013
Kosciół św. Tomasz, tym razem we fragmencie, ale za to słonecznie oświetlony.  Tak na marginesie, czy te dobudowane wieże będą udostępniane? Raz były, ale to mało a warto się wspiąć i popatrzeć na panoramę Sosnowca i innych miast Zagłębia. 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 33
Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.