Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
środa, 30 stycznia 2008

Gdzies w pobliżu mieszkają jacyś bohomazaje. Co chcieli powiedzieć, czy to coś, jak znaczenie swojego terytorium ? Normalne sępy żywia sie padliną, czym żywią sie uliczne-pogońskie ? A może po prostu biała ściana raziła swoim dziewictwem albo sprzedawali za złotówke farby w sprayu. (fot. lato 2007)

piątek, 25 stycznia 2008

Ot tak jedna z ulic w centrum Sosnowca.

piątek, 18 stycznia 2008

Jeszcze raz wracam do tej fajnej książki Tym razem ilustracje do rozdziału Legendy, ilustracje sa wynikiem konkursu plastycznego i nawiązuja do treści legend. A fotka ucięta bo jedna ręką trzymałem książke która sie zamykała a drugą aparat.

 

poniedziałek, 14 stycznia 2008

Na początku (1881r) była to walcownia Huldczyńskiego oraz huta Katarzyna, później Huta Buczek, teraz Technologie Buczek, ktore własnie zostały zakupione przez rosyjska spółkę Siewierstal za ponad 54 mln zł. Czy będzie kolejna zmiana nazwy ?

środa, 09 stycznia 2008

Politex upadł wraz z poprzednim systemem władzy, wcześniej byla to fabryka Dietla, co bedzie teraz ? Być może dzielnica rozrywki i kultury, z taka koncepcją wyszło Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. Koncepcja zagospodarowania opuszczonych i zabytkowych budynków starej fabryki zyskuje coraz to nowych zwoleników oby zyskała też inwestorów, czego sobie i Państwu życze.
Pozdrowienia dla członków i sympatyków Stowaryszenia FdZD.

piątek, 04 stycznia 2008
               

Wprawdzie już jest po świętach, a ta publikacja nadawała sie na prezent pod choinke ale pasuje na każda okazję albo i bez okazji dla dzieci, a i dorośli moga przeczytać. Książka jest wynikiem konkursów literackiego i plastycznego które odbyły sie w 2003r. Organizatorem było Sosnowieckie Centum Sztuki - Zamek Sielecki, moim zdaniem bardzo udane przedsięwzięcie. Osobiście polecam legendy. W środku nagrodzeni, herby rodów związanych z zamkiem, bardzo fajne ilustracje, staranne bardzo porządne wydanie, resztę proszę sobie poczytać osobiście. Do nabycia w Zamku.
...a może by tak drugą edycję konkursu.... ??? Halo ! Jest tam kto na Zamku :)

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.