Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
poniedziałek, 25 stycznia 2010Dobrego nigdy nie zawiele.
Notkę niżej prezentuje się autor a dzisiaj kawałek jego twórczości, którą można podziwiać w Zamku Sieleckim.
Sam Zamek też można sobie pooglądać. W Zamku zawsze się coś dzieje, trzeba tylko przełamać własne lenistwo i nie ma, że ten tego... po prostu należy iść i chłonąć, tym bardziej, że Sosnowiec to nie jest jakaś artystyczna Mekka. Ale tez nie pustynia.

Można podziwiać sztukę sosnowieckich artystów, albo artystów z innych regionów, jest coś dla dzieci, czasami przyjedzie szczudlarz, można także posłuchać takiego uroczego jazzu. Polecam.
sobota, 23 stycznia 2010

Świeżynka prosto z Zamku Sieleckiego. Wczoraj odbył się wernisaż wystawy A. Czarnoty. To podsumowanie 20-lecia pracy twórczej. Wystawa prac potrwa do 28-02-2010, warto odwiedzić Zamek. Powyżej i poniżej autor, prace autora można zobaczyć tutaj, kilka z nich prezentuje się na wystawie i jak to bywa zwykle lepiej niż w netowej prezentacji.wtorek, 19 stycznia 2010


Za oknem zima, to coś z przełomu lata i jesieni. Z lewej komin będzińskiej elektrociepłowni, którą można sobie pooglądać lepiej tutaj. A na horyzoncie Będzin, bliżej dzielnica Pogoń. Zielono. Niby tak, korony drzew sprawiają z góry o wiele lepsze wrażenie niż z dołu.

wtorek, 12 stycznia 2010


Czas jakoś zacząć ten rok... zasypało, zawiało mrozy podobno będą, wieczory nadal długie, to może akurat dobry czas żeby sobie poczytać, oczywiście nie tylko blogi i portale netowe. Czas na książkę. (Polecam tu kliknąć) Porzućcie głupawe seriale, zajrzyjcie do biblioteki.
Na fotce Miejska Biblioteka Publiczna im Gustawa Daniłowskiego. W środku 861.423 wol. książek, 179 tytułów prasy bieżącej i czasopism oraz 11.690 jednostek zbiorów specjalnych.
Od ckliwych czytadeł po dzieła naukowe. Dla każdego cos fajnego. Tylko jak już tam dotrzecie, i wypożyczycie cokolwiek to po pierwsze do jasnej ciasnej
- oddawać o czasie
- nie żreć i nie siorbać kawy nad książką, bo inni też chcieli by poczytać nieuświnione
- nie bazgrać, nie podkreślać, nie gryzmolić, nie zapisywać telefonu do Jolki
- nie zaginać rogów
- nie wycinać obrazków
- nie wyrywać stron

Za to o przeczytanej pozycji można opowiedzieć bliższym i dalszym znajomym.
W bibliotece odbywają się także różne wystawy i spotkania  o których można poczytać na stronie biblioteki 

Konkurs Na Blog Roku 2009

Konkursu polega na wysłaniu SMS na numer 7144. W treści SMS konieczne jest podanie unikalnego numeru bloga, na który chcemy oddać swój głos. (Uwaga! W treści SMSa należy umieścić jedynie numer bloga, nie należy umieszczać w niej żadnych dodatkowych znaków ani spacji.) Koszt SMSa to 1,22 zł brutto (1 zł + 22% VAT).

Dochód z smsów zostanie przekazany na turnusy rehabilitacyjne osób niepełnosprawnych.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.