Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
niedziela, 24 lutego 2008


Sosnowiec Sielec. Sosnowieckie Centrum Sztuki Zamek Sielecki. Wkrótce wiosna, pewnie Zamek ożyje nowymi ciekawymi imrezami. Oby.

środa, 20 lutego 2008


Sosnowiec Pogoń, ul. Średnia. Ot, drewniana klatka schodowa, mimo wszystko długo sie ostała.

sobota, 16 lutego 2008


W Sosnowcu odbywaja sie (dzisiaj dzień ostatni) Międzynarodowe Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku oraz KeepFit Fitness, Zdrowie i Uroda. W hali Expo należacej do Kolportera skromne stoisko Sosnowca cieszyło sie dużym zainteresowaniem. Z innych ofert ciekawe propozycje przygotowało świętokrzyskie, Dolny Śląsk ale także ambasada Indonezjii. Dla każdego coś fajnego można znaleźć atrakcyjne wycieczki na Bali albo do Sandomierza, do Chin lub na Słowacje, oferty z nad morza i z gór. Na stoiskach ulotki, foldery, informatory, przewodniki. Wstęp wolny.
Była to druga impreza targowa w Zagłębiu i pierwsza turystyczna. Następna już 29 luty- 02 marca targi budownictwa i aranżacji wnętrz Sibex.

niedziela, 10 lutego 2008


Na jednej z niedawno zakończonych wystaw na Zamku Sieleckim, można było podziwiać taki oto obraz, olej na płótnie autorstwa Grażyny Małkiewicz. Była to wystawa jubileuszowa 10 lat Grupy Plastycznej "Relacje", która to grupa ma swoja siedzibę w Klubie Kiepury. Grupa założona przez Zbigniewa Zdzienickiego w 1997r działa pod opieka artystyczną malarza Czesława Gałużnego. 
Czekam na kolejne wystawy Grupy. 
A tutaj inny obraz z innej wystawy na tym samym Zamku.  

poniedziałek, 04 lutego 2008


Ulica Mariacka, idąc wzdłuż muru tego kościoła, dojdziemy z Nowopogońskiej do ulicy Żeromskiego, na ktorej jest ten park. Po drodze mijamy budynek dawno nieistniejącego kina Metalowiec. Miłego spaceru.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.