Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
poniedziałek, 23 listopada 2009

                         


Witraż z Pałacu Schona. Lewy. W całości jest w tym linku. A we fragmencie wygląda tak. Najfajniej jednak wygląda „na żywo”.

środa, 18 listopada 2009W samym centrum, niedaleko obok dworca kolejowego stoi taka perła, sosnowiecka Cerkiew. Niewielka ale urocza. W środku też prezentuje się ładnie. Warto tam zajrzeć przy okazji a nawet i bez okazji.

piątek, 13 listopada 2009Na przeciwko kościoła św. Tomasza stoi sobie taki dom. Stara kamienica z „popsutym” parterem. Kiedyś tam... lata temu, w tej kamienicy pan Hauke sprzedawał trumny, dzisiaj karmią pizzą.
I co ty będziesz robił jak dorośniesz ? Ty się tylko nadajesz u Haukego na wystawę... ot taki żart zgryźliwy, praca może i trochę miałaby coś z makabry ale ręce i głowa spokój miały. A takiej pracy (i nie chodzi o leżenie na wystawie, tylko o spokój głowy i rąk) to każdy by sobie życzył.* Czasy się zmieniają, popyt na trumny nie maleje. Hauke już trumien nie sprzedaje a pracy takiej co to ręce i głowa spokój mają jeszcze nie wymyślono.

Na rogu tej kamienicy jest taki nietypowy element architektoniczny, nie jest to balkon, nie jest też loggia, bardziej pasuje to na wykusz lub ryzalit.

* w linku polecam obejrzeć kalendarz 2008

poniedziałek, 09 listopada 2009Widok z kościelnej wieży na blokowisko dzielnicy Środula. Ściany blokowiska tworzą mur, niczym średniowieczne twierdze, tylko takiego uroku w tym nie ma.

środa, 04 listopada 2009Pomiędzy ulica Tabelną a Andersa wyrosło sobie takie nowe osiedle, w zasadzie kilka domów. Niby blisko centrum miasta a trochę na uboczu. Wprawdzie z jednej strony straszy szkielet byłych Zakładów Dziewiarskich Wanda ale z drugiej jest spokojna Tabelna. W pobliżu jest jeszcze spory nieużytek zachwaszczony i dotknięty podobno szkodami górniczymi, stąd nic tam jeszcze nie wyrosło. Kiedyś wyrośnie.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.