Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
piątek, 23 grudnia 2011


Wesołych Świąt. Ołtarz w kościele św. Tomasza na Pogoni.
wtorek, 20 grudnia 2011


Sosnowiec. Żeromskiego. Park. W koło mgliście, zimno, chociaż śniegu jeszcze nie ma, ale ma być podobno. Letnia parkowa zieleń, w sam raz na zimno i mgły.
czwartek, 15 grudnia 2011


To właśnie te bestie namieszały na blogu. Mam nadzieje, że teraz niczego nie pożrą. A co będzie dalej… hmmm..to się okaże… 

środa, 14 grudnia 2011
W tym miejscu pojawiły się dinozaury, okazały się żarłocznymi bestiami i tylko w sobie wiadomy sposób pożarły kilka notek wcześniej publikowanych. Nie chciały też dać się usunąć. Mam nadzieje, że problem został opanowany a bestie ujarzmione i już nie będą zakłócać życia tego bloga. Wszystkie foty zostały odtworzone, niestety nie udało się odtworzyć wszystkich wpisów a tym bardziej komentarzy. W każdym razie dziękuje za rady i inne wpisy. Inna bestia.
Przy odtwarzaniu notek zastanawiam się czy to nie jest dobry moment by tego bloga zakończyć, a nie walczyć z wirtualnymi bytami. Bo tak na dobrą sprawę to poco on komu ?! To ja się jeszcze zastanowię a bestie pojawią się w następnym wpisie i zobaczymy... Pozdrawiam nielicznych stałych bywalców i tych którzy trafili tu przez przypadek.
poniedziałek, 12 grudnia 2011


Sosnowiec, blokowisko jakich wiele w całym kraju. Bloki niczym kopce mrówcze znaczą krajobraz miejski a czasami i wiejski. Obrazek z wnętrza takiego blokowiska... Szybko te blokowiska nie znikną z krajobrazu i nie zamienia się na osiedla willi z basenami. Niestety.
Prenumerata gratis.


niedziela, 11 grudnia 2011


Sosnowiec, fragment placu zwanego od ok. połowy lat 80-tych ubiegłego wieku Patelnią, urzędowo od niedawna Placem Stulecia. W środku wielka dziura, z jednej strony Kiepura na cokole z innej w sezonie parasole, jak widać. Centrum miasta. Prenumerata gratis.


sobota, 10 grudnia 2011


Można powiedzieć, że mamy długi pierwszo-listopadowy weekend. Głównym tematem weekendu pozostają cmentarze, tu kadr z cmentarza w Maczkach, takich pomników nagrobnych już niestety się nie stawia..notka z 30-10-2011. Prenumerata gratis..
piątek, 09 grudnia 2011
              
Notka z 22-10-2011 ale tekst sie nie zachował.
środa, 07 grudnia 2011


Wpis z 12-10-2011r z odtworzenia : Sosnowiec jesiennie, liście lecą z drzew, z dnia na dzień coraz szybciej. Tak koloruje drzewa jesień w Alei Zwycięstwa. Prenumerata gratis.
wtorek, 06 grudnia 2011


Sosnowiecki Balaton. 10 hektarowy staw, z wysepką po środku, w Sosnowcu Porąbce. Ma spore wzięcie, szczególnie u wędkarzy, podobno w stawie pływa karp, amur, szczupak, płoć i karaś. Kiedyś to miejsce miało wzięcie rekreacyjne.
Dzisiaj szkielety rowerów wodnych mienią się pod powierzchnią wody niczym zatopione stare łodzie a całość jest raczej zaniedbana. Niby fajne miejsce, ale co z tego. Prenumerata gratis.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.