Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
niedziela, 28 marca 2010
Wiosna :))). Wprawdzie to nie jaskółki ale też potrafią latać. Na Stawikach można zobaczyć i usłyszeć także inne ptaki.  

środa, 24 marca 2010

                         


Proszę Państwa oto miś !
To jest miś na miarę naszych możliwości.

Miś stoi sobie na dziedzińcu Zamku Sieleckiego.

A w ogóle to wiosna. - Wiosna panie sierżancie !

niedziela, 14 marca 2010Dom na ulicy przechodniej oraz tablica. Historia tego wydarzenia jest bardzo ciekawa, nie wszystko jest jasne.

O wydarzeniach z dnia 14 marca 1944r można poczytać TUTAJ, polecam przeczytać również komentarze do zamieszczonego tam artykułu.

środa, 10 marca 2010Na przeciwko Cerkwi na ulicy Kilińskiego stoją takie domy mieszkalne. Na dole sklepy i punkty usługowe, wyżej mieszkania. Kilińskiego to ulica za dworcem kolejowym w samym centrum miasta, lokalizacja wydaje się być świetna. Jeszcze dalej za tymi domami jest ulica ks Sedlaka (d. ul Kiepury), przy której nic nie ma ale może kiedyś coś będzie.  

piątek, 05 marca 2010Przez środek parku, tego samego co poniżej przepływa sobie Przemsza. Wije się zakolami a czasami jest nawet tak czysta ze pojawiają się latem jakieś małe rybki. Brzegi okupują kaczki, akurat strona mostu bez kaczek ale z drugiej było ich sporo.

Wzdłuż rzeki nie tylko na odcinku parkowym są ciekawe tereny, które można przekształcić w bulwary, byłyby one atrakcyjnym terenem turystycznym (ścieżki spacerowe, rowerowe, itp) wijącym się od kąta trzech zaborców przez cały Sosnowiec po Będzin i dalej. Na razie ok. rok temu zebrała się rada programowa. Na tym sukcesie poprzestano. Miasto woli inwestować w prywatny klub piłkarski a reszta gmin też nie pali się do wydawania kasy, której jak twierdzi nie ma. Na razie trwa opracowywanie planów i strategii.... prawie jak na wojnie, generałowie układają natarcie i modlą się żeby wróg poddał się sam. Tu się raczej nie podda przemszowe brzegi same się w bulwary nie zamienią.

No i niech juz wreszcie będzie ta wiosna !

poniedziałek, 01 marca 2010Zima wreszcie mija, parkowe ławki jeszcze dwa dni temu były puste ale spacerowicze już się pojawili. O widocznym tu śniegu za parę dni nikt nie będzie pamiętał, no chyba ze jeszcze będą jakieś zwroty akcji i sypnie znienacka, oby nie.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.