Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
czwartek, 30 maja 2013

 

 

 

A na Pogoni wszystko się zmienia, nowe staremu mówi do widzenia. Dlatego też fotografujcie, niech te zmiany nie przemykają niezauważone.

To tam właśnie, na ścianie tego małego budynku uwieczniłem kiedyś wątpliwe dzieło bohomazaja, tutaj

piątek, 24 maja 2013Niedługo będą Dni Sosnowca, znów będzie moc atrakcji, muzyka na żywo coś do picia i coś na zagrychę. I byle pogoda tylko dopisała. Tak było kiedyś.  
Ze zmian na blogu na razie zmieniłem rozmiar zdjęcia, bo tu się coś poknociło samo z siebie. Nie jest to rewolucja, ale redakcja uznała zamianę za kolosalną i pewnie będzie o niej głośno w prasie radiu i telewizji ;).

czwartek, 16 maja 2013
Sosnowiec. Restauracja „Kolorowa” widziana z cienia, głównie to chyba wesela, komunie  itp. A naprzeciwko, w lewo od bloków jest urząd władzy miejscowej.

Co by tu zmienić na tym marnym nikomu niepotrzebnym blogu? Ostatnio coś samo z siebie się zmieniło, tak bez ingerencji autora.

sobota, 11 maja 2013

 

 

Sosnowiec Południowy. Kiedyś dworzec PKP, dziś bardziej atrapa. No i niedawno, podobno ukradli wiatę, ale w sumie po co komu ona jak tu się już prawie żaden pociąg nie zatrzymuje.

poniedziałek, 06 maja 2013
Grobowiec rodzinny, ale tu spoczywa tylko dwóch członków rodziny Meyerhold. Innych zakręcone losy historii rozrzuciły po bliższej i dalszej okolicy. Protoplasta rodu – Wilhelm,  leży na cmentarzu na Niwce, jego żona prawdopodobnie pochowana została w Warszawie. Syn Jan i wnuczek Jan Emil leżą właśnie tutaj, brat Jana Emila, Kazimierz pochowany został w Krakowie a drugi brat Tadeusz zginał podczas wojny i miejsce pochówku nie jest znane. Kim byli Meyerholdowie w Sosnowcu, proszę sobie doczytać w necie.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.