Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
środa, 30 czerwca 2010

                                  

W ramach Dni Sosnowca młodzież mogła popróbować swych sił na takiej mini ściance wspinaczkowej. Chętnych było sporo i ambitnie docierali do samej góry, co widać. W mieście od jakiegoś czasu mówi się o zapotrzebowaniu na taka atrakcję, ale na razie jeszcze takowej nie ma. Ma być. Szyb po kopalni ma zostać zagospodarowany. Oby jak najszybciej. Bo kto zgłębi tajemnice spinania może potem pracować na sznurku.

piątek, 25 czerwca 2010
Zieleń parku sieleckiego. Z za krzaka wygląda wieżowiec sąsiadujący z Zamkiem Sieleckim. Ot miejsce takie.

niedziela, 20 czerwca 2010Pod "ślimakiem" oprócz kolejowych torów, tych czynnych i tych zarastających są jeszcze takie zabudowania. Za czasów poprzedniego ustroju ich dach służył jako platforma haseł typu „idee Lenina wiecznie żywe” a same budynki należały chyba do jakiegoś zakładu remontowego PKP. PKP jak wiadomo nie dba o dworce, często zabytkowe a co dopiero o jakieś podrzędne budynki i hale. No wiec stoją sobie, nieużywane, zapomniane, niechciane. Pewnie ktoś sobie o nich przypomni jak już będą kupą gruzu. A centrum miasta z pomnikiem śpiewaka tylko - pi razy drzwi - jakieś 3-4 minuty spacerkiem....
A przed budynkiem jest taki widok na tory, po drugiej stronie widać dworzec.

środa, 16 czerwca 2010Okolice ulicy Andersa fragmentarycznie już się tu pojawiały, dzisiaj tory tramwajowe na tle Szkoły Podstawowej nr 20 im M. Kopernika. Po oknach widać, że to kolorowa podstawówka, a wakacje prawie już.

czwartek, 10 czerwca 2010W czasie obchodów Dni Sosnowca można było wystrzelić się z procy o ile ktoś miał zbędne cztery dychy od głowy i doznać podobnych wrażeń, co nieszczęśnicy w średniowieczu, wystrzeliwani z różnych katapult za mury obleganego zamku. Jeśli jesteśmy przy zamkach to w ten weekend Dni Będzina. Pod Zamkiem w Będzinie powinny być podobne atrakcje a oprócz tego w piątek kabarety, w sobotę K. Cerekwicka, w niedzielę Sztywny Pal Azji i Lombard a także wiele ciekawych imprez towarzyszących.

poniedziałek, 07 czerwca 2010Dni Sosnowca były ale się skończyły. Można imprezę uznać za udaną, koncerty były bardzo fajne, pogoda dopisała a z nią publiczność także. Tu tego nie widać, ale to jest niedzielne południe, jedni nie wstali jeszcze po wczorajszym (sobotnim imprezowaniu) inni zjawia się dopiero po obiedzie.
Następne dni miasta za rok. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby było tak co weekend.  

piątek, 04 czerwca 2010Sosnowiec Park Sielecki. Kiedyś stał pomnik tzw. hydraulika, teraz od lat wyrasta scena, gdy obchodzone są Dni Sosnowca. W tym roku będą to dni na rockowo. Dzisiaj od godziny 18 - Renata Przemyk a potem Lao Che, Voo Voo.
Jutro od godz. 16 – Róże Europy, Oddział Zamknięty, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, T. Lipinski, Muzyczna Formacja Sosnowiec 2010.
W niedziele różne gry i zabawy i jak zawsze piwo z plastikowego kubka i kiełbacha z grilla. To tylko cześć atrakcji tego weekendu.
Oby tylko nie lało.

środa, 02 czerwca 2010Pomnik Tadeusza Kościuszki odsłonięto w setną rocznicę śmierci - 14 października 1917 roku. W 1939 został zburzony przez Niemców, odbudowany i odsłonięty ponownie w 1983r.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.