Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
piątek, 31 lipca 2009Widok z żylety na przeciwną stronę ulicy. Alejki, zieleń i budynek US Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach. Fajnie się prezentuje z góry, z tego budynku. Gdy spojrzelibyśmy bardziej przed siebie nie pod nogi, zobaczymy kawałek Sosnowca, a gdyby tak przejść kilkadziesiąt metrów w przeciwnym kierunku to juz jesteśmy w pod elektrociepłownią Będzin.

sobota, 25 lipca 2009Łyk wody dla ochłody. Nie żeby akurat z tej fontanny bo może to nie jest najlepszy pomysł ale posiedzieć na ławce przed, wskazane.
Fontanna już się prezentowała, tutaj na tle egzotarium.

wtorek, 21 lipca 2009Znów droga w remoncie, ta sama co tu tylko w przeciwną stronę.
Na początku, u dołu podjazdu z lewej, jest wielkie centrum sprzedaży aut z celownikiem na masce, ciekawe jak im idzie w kryzysie.

czwartek, 16 lipca 2009Stary dom z cegły, dla jednych rudera, dla innych zabytek, dla niektórych dobra podstawa do własnego biznesu a dla jeszcze innych kula u nogi i studnia bez dna w jednym, wszystko zależy jak na to spojrzeć. Jakby nie było to nie jedyny taki dom w okolicy, tu też z cegły, a ten trwa niczym zabytek architektury drewnianej.

Powyżej Sosnowiec Pogoń, ulica Staropogońska.

niedziela, 12 lipca 2009


Sosnowiecki Park Sielecki. Miejsce często wybierane przez mieszkańców na spacery, tu także odbywają się różne imprezy typu dni miasta. Kiedyś też różne imprezy się odbywały i było do tego specjalne miejsce zwane amfiteatrem. Niestety amfiteatr pochodził z epoki, która odeszła a on razem z nią. No nie żeby sam, jakiś lokalny geniusz podjął decyzje o rozbiórce, zamiast wyremontować, zaadaptować i zarabiać, dając ludziom rozrywkę postanowił odgryźć się w swej zapalczywości, cholera wie za co ... Ktoś może wie, jak się nazywał ten nadgorliwiec, kto podjął tą idiotyczną decyzję ?

Z amfiteatru pozostały schody, przy amfiteatrze była też fajna knajpa, Pawie Oczko, a tam i piwo i cola. Były też automaty do gry zwane fliperami. Ale jakiemuś mądrali to przeszkadzało...  Teraz mamy schody, no i temat na kampanie wyborcze pod hasłem „odbudować amfiteatr”.
Poza tym zyskała trochę trawa, ma gdzie rosnąć.
Park z innej strony wygląda tak 

środa, 08 lipca 2009Kamienica przy Piłsudskiego chyba 42 jeśli dobrze pamiętam. Stara kamienica z 1901 lub 1903r a obok powstaje nowa, myślicie że elewacją nawiąże do tej starej ? Fajnie by było ale wątpię. Komu dzisiaj się chce bawić w łukowate okna, dodatki, ozdobniki...

sobota, 04 lipca 2009


Przy ulicy Gen. Józefa Hallera stoją sobie bloki obwieszone reklamami. Można z nich podziwiać ruch na wiecznie remontowanej drodze, tu w kierunku na Częstochowę. Krótki odcinek między Katowicami i Sosnowcem to same wjazdy, zjazdy i mosty. Najstarszy Indianin w okolicy nie pamięta kiedy można było go przejechać nie mijając jakiegoś remontu.

Wszystkim kierowcom szerokiej bezkorkowej drogi życzę.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.