Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
środa, 30 września 2009Jedną z największych atrakcji ostatniego weekendu była możliwość podziwiania panoramy Sosnowca z jednej, z wież kościoła św. Tomasza, który już był na tym blogu tutaj. Najpierw trzeba było się wdrapać po krętych i wąskich schodach a potem można było patrzeć i rozkoszować się widokiem. To akurat widok w kierunku sąsiedniego Będzina, widok w stronę przeciwna już był.

niedziela, 27 września 2009Kościół ewangelicko-augsburski, który jest poniżej zwykle jest zamknięty i trudno zobaczyć co jest w środku, tym razem w ramach imprezy miasto gra był otwarty. Ponadto co powyżej, można zobaczyć jeszcze dwa witraże i ławki. Wystrój skromny jak to bywa w kościołach protestanckich, kto lubi zwiedzać obiekty sakralne może jeszcze dzisiaj odwiedzić ten i inne miejsca w Sosnowcu np. cerkiew – bardzo polecam, albo wejść na wieże u św. Tomasza.  

środa, 23 września 2009W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się ostatnia runda gry miejskiej, tym razem trasa sakralna. Będzie można zwiedzić między innymi ten oto kościół. Kościół ewangelicko-augsburski pod wezwaniem św. Jana.

Także ten kościół można zwiedzać a nawet będzie można wejść na jego wieże.

czwartek, 17 września 2009Stojąc tyłem do egzotarium z lewej widzimy fontannę z prawej takie oto bloki, kilka drzew i kamień. Leży sobie taki głaz na trawniku i z kamiennym spokojem robi za tak zwaną mała architekturę miejską. Patrzę i myślę sobie skąd się tu wziął, a obok rośnie rząd młodych drzew wspartych na niebieskimi palikami. No właśnie dlaczego one są niebieskie ni w pięć ni w dziesięć, mogły by być zielone....

środa, 02 września 2009W każdym mieście są takie ulice na których zasadniczo nic nie ma poza domami mieszkalnymi. Ciche, spokojne położone gdzieś z boku chociaż często blisko centrum miasta. Czasami wydają się być zapomniane.

Wiodą swój spokojny żywot pośród innych ulic miasta, tych zatłoczonych i zadeptanych. Mniej zatłoczone cichsze, mają swój urok. Dzisiaj widok ulicy Tabelnej z pozdrowieniami dla mieszkańców.

Podobne : Cisza na Cichej, oraz spokój na Niepodległości a tutaj Mariacka.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.