Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
wtorek, 28 września 2010Mniej więcej o tej porze w zeszłym roku można było wspiąć się po krętych schodach na jedną z widocznych wież. Atrakcja. Szkoda ze jednorazowa, bo podobno te schody trochę kosztowały a niestety nie są wykorzystywane nawet jeden dzień w roku.
W tym roku są jeszcze inne atrakcje.

Na zdjęciu Kościół św. Tomasz, Sosnowiec Pogoń.


czwartek, 23 września 2010Tuż za dworcem kolejowym, w samym centrum znajduje się taka perła, sosnowiecka Cerkiew. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz prezentuje się pysznie. Warto tam zajrzeć przy okazji a nawet i bez okazji. Tym razem jest okazja, bowiem znów miasto gra, wprawdzie inaczej niż w ubiegłym roku, ale coś się dzieje.

niedziela, 19 września 2010


                      

Pomnik nagrobny. Dzisiaj panują płaskie formy plastiko-lastriko ewentualnie kamienne płyty, wszystkie jednakowe bez polotu. W razie nieopłacenia łatwe do zlikwidowania a tego nikt nie ruszy dopóki samo się nie rozsypie w pył.

Ten nagrobek można zobaczyć na cmentarzu przy Smutnej.


środa, 15 września 2010Właśnie ogłoszono termin ważnych wyborów. 21 listopada w tym budynku może zmienić się wszystko albo nic.

Od wyników zależy czy w mieście będzie lepiej czy zostanie tak jak jest.

Moim skromnym zdaniem nawet jak się coś zmieni to i tak pozostanie tak samo. Wybitnych do stołka nie widać jakoś, programy wszystkich partii opierają się na obietnicach, frekwencja będzie żenująco niska... ale może się mylę. Oby.

Kto wygra ?


czwartek, 09 września 2010Pogoń z góry. Pawilony handlowe na przeciwko kościoła św. Tomasza.  


sobota, 04 września 2010

                   

Cukrowa wata jest podobno niezdrowa. A bo to nie ma być dla zdrowia tylko dla przyjemności. Pozdrowienia dla wszystkich miłośników waty cukrowej.  

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.