Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
sobota, 25 lipca 2009Łyk wody dla ochłody. Nie żeby akurat z tej fontanny bo może to nie jest najlepszy pomysł ale posiedzieć na ławce przed, wskazane.
Fontanna już się prezentowała, tutaj na tle egzotarium.

wtorek, 21 lipca 2009Znów droga w remoncie, ta sama co tu tylko w przeciwną stronę.
Na początku, u dołu podjazdu z lewej, jest wielkie centrum sprzedaży aut z celownikiem na masce, ciekawe jak im idzie w kryzysie.

czwartek, 16 lipca 2009Stary dom z cegły, dla jednych rudera, dla innych zabytek, dla niektórych dobra podstawa do własnego biznesu a dla jeszcze innych kula u nogi i studnia bez dna w jednym, wszystko zależy jak na to spojrzeć. Jakby nie było to nie jedyny taki dom w okolicy, tu też z cegły, a ten trwa niczym zabytek architektury drewnianej.

Powyżej Sosnowiec Pogoń, ulica Staropogońska.

niedziela, 12 lipca 2009


Sosnowiecki Park Sielecki. Miejsce często wybierane przez mieszkańców na spacery, tu także odbywają się różne imprezy typu dni miasta. Kiedyś też różne imprezy się odbywały i było do tego specjalne miejsce zwane amfiteatrem. Niestety amfiteatr pochodził z epoki, która odeszła a on razem z nią. No nie żeby sam, jakiś lokalny geniusz podjął decyzje o rozbiórce, zamiast wyremontować, zaadaptować i zarabiać, dając ludziom rozrywkę postanowił odgryźć się w swej zapalczywości, cholera wie za co ... Ktoś może wie, jak się nazywał ten nadgorliwiec, kto podjął tą idiotyczną decyzję ?

Z amfiteatru pozostały schody, przy amfiteatrze była też fajna knajpa, Pawie Oczko, a tam i piwo i cola. Były też automaty do gry zwane fliperami. Ale jakiemuś mądrali to przeszkadzało...  Teraz mamy schody, no i temat na kampanie wyborcze pod hasłem „odbudować amfiteatr”.
Poza tym zyskała trochę trawa, ma gdzie rosnąć.
Park z innej strony wygląda tak 

środa, 08 lipca 2009Kamienica przy Piłsudskiego chyba 42 jeśli dobrze pamiętam. Stara kamienica z 1901 lub 1903r a obok powstaje nowa, myślicie że elewacją nawiąże do tej starej ? Fajnie by było ale wątpię. Komu dzisiaj się chce bawić w łukowate okna, dodatki, ozdobniki...

sobota, 04 lipca 2009


Przy ulicy Gen. Józefa Hallera stoją sobie bloki obwieszone reklamami. Można z nich podziwiać ruch na wiecznie remontowanej drodze, tu w kierunku na Częstochowę. Krótki odcinek między Katowicami i Sosnowcem to same wjazdy, zjazdy i mosty. Najstarszy Indianin w okolicy nie pamięta kiedy można było go przejechać nie mijając jakiegoś remontu.

Wszystkim kierowcom szerokiej bezkorkowej drogi życzę.

wtorek, 30 czerwca 2009


Ten zespół, „Gołowianie” występował na jarmarku o którym niżej. Było coś do jedzenia i picia i sporo rękodzieła. Więcej takich imprez w Zagłębiu by się przydało.
W Będzinie kolejna za rok.

czwartek, 25 czerwca 2009


Foto archiwum. Sosnowiec 2007. Zamek Sielecki.


Pan „Mnich” wyprasowuje na papierze czerpanym znaki swego zakonu. Taki papier oraz różne inne wyroby rękodzielnicze zwykle prezentowane są i można je zakupić na jarmarkach okolicznościowych. Uwaga !! W sąsiednim Będzinie impreza !!

Będzie można posłuchać zagłębiowskich kapel ludowych pijąc piwo i kosztując smakołyki, zakupić gliniany garnek na barszcz albo wyszywaną serwetę. Będzie ceramika i malunki na szkle, będzie coś ze słomy i z metalu... fajnie będzie, przyjdźcie koniecznie. Info w linkach i na stronie Muzeum Zagłębia.

Może będzie baba z brodą bo szczudlarz już był ;)

 

niedziela, 21 czerwca 2009


Rzeźba przed budynkiem filologii na Żytniej. Taki socrealistyczny beton, może to wzbudzać emocje, podobać się albo nie, może być sztuką lub kiczem, może zdobić lub nie w sensie artystycznym. Może też, po prostu być świadectwem swoich czasów. Jakąkolwiek by to funkcję miało powinno oddziaływać, a żeby oddziaływało powinno być zadbane. A nie jest. I tyle. Człowiek sobie idzie i potyka się o to wzrokiem. Tutaj betonowa rzeźba w wersji żeńskiej ale po drugiej stronie wejścia jest druga w wersji męskiej.

środa, 17 czerwca 2009Banalny widok na blok, bloków i blokowisk wkoło mnóstwo. W sumie nic ciekawego, ten akurat znajduje się na Dalekiej tuż przy drodze - załapała się częściowo w kadr - na Warszawę. Blok mógłby być ciekawszy jakby został odnowiony, np. w czarno białe pasy wyglądałby jak zebra a może lepszy byłby w stokrotki...
W każdym razie stąd bardzo niedaleko jest do egzotarium.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.