Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
piątek, 24 maja 2013Niedługo będą Dni Sosnowca, znów będzie moc atrakcji, muzyka na żywo coś do picia i coś na zagrychę. I byle pogoda tylko dopisała. Tak było kiedyś.  
Ze zmian na blogu na razie zmieniłem rozmiar zdjęcia, bo tu się coś poknociło samo z siebie. Nie jest to rewolucja, ale redakcja uznała zamianę za kolosalną i pewnie będzie o niej głośno w prasie radiu i telewizji ;).

czwartek, 16 maja 2013
Sosnowiec. Restauracja „Kolorowa” widziana z cienia, głównie to chyba wesela, komunie  itp. A naprzeciwko, w lewo od bloków jest urząd władzy miejscowej.

Co by tu zmienić na tym marnym nikomu niepotrzebnym blogu? Ostatnio coś samo z siebie się zmieniło, tak bez ingerencji autora.

sobota, 11 maja 2013

 

 

Sosnowiec Południowy. Kiedyś dworzec PKP, dziś bardziej atrapa. No i niedawno, podobno ukradli wiatę, ale w sumie po co komu ona jak tu się już prawie żaden pociąg nie zatrzymuje.

poniedziałek, 06 maja 2013
Grobowiec rodzinny, ale tu spoczywa tylko dwóch członków rodziny Meyerhold. Innych zakręcone losy historii rozrzuciły po bliższej i dalszej okolicy. Protoplasta rodu – Wilhelm,  leży na cmentarzu na Niwce, jego żona prawdopodobnie pochowana została w Warszawie. Syn Jan i wnuczek Jan Emil leżą właśnie tutaj, brat Jana Emila, Kazimierz pochowany został w Krakowie a drugi brat Tadeusz zginał podczas wojny i miejsce pochówku nie jest znane. Kim byli Meyerholdowie w Sosnowcu, proszę sobie doczytać w necie.

poniedziałek, 29 kwietnia 2013
Niewiele osób tu zagląda a stałych bywalców na palcach jednej ręki można policzyć, ale fajnie, że są. Proszę bardzo dla Pogonianki kawałek dzielnicy Pogoń w ujęciu z góry. Podobne kadry już były, trzeba poszukać głębiej w zasobach tego bloga.

środa, 24 kwietnia 2013
Całkiem udany malunek zdobi hale lodowiska, gdzie swoje mecze rozgrywają hokeiści Zagłębia Sosnowiec

sobota, 20 kwietnia 2013Rondo Ludwik, widok w kierunku ulicy Narutowicza. A dlaczego rondo zwie się Ludwik? Bo kiedyś w pobliżu był szyb kopalni, która na samym początku nazywała się Nadzieja Ludwika. Początek wydobywania węgla sięga roku 1806r, kopalnie rozwinął Ludwik zu Anhalt – Coethen. Kopalnia wydobywała do 1864 potem była 12 letnia przerwa, wznowiono wydobycie z nowym szybem Wilhelmina, który później zwano Ludwik(?). Szyb istniał do 1975, a kopalnia miała jeszcze jedna 5 letnią przerwę w wydobywaniu w latach 1899-1904. W międzyczasie stawiano nowe szyby, łączono i pogłębiano, zmieniano nazwy, aż w końcu zlikwidowano. Została nazwa miejscowa, potoczna „na Ludwiku” i bardzo dobrze.

poniedziałek, 15 kwietnia 2013
Nad dachami targowiska przy dworcu PKP Sosnowiec Południowy. Targowisko upadłe jak pobliski dworzec. Takie miasto

wtorek, 09 kwietnia 2013
Skrzyżowanie ulica Partyzantów róg Franciszkańskiej. Parafia św. Franciszka z Asyżu, ten bunkier za dzwonnica to kościół, lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku. Widok od tyłu, jakby na dzwonnicy umieścić stożek a na kościele kopułę to będziemy mieli piękny meczet. A ten szary beton upstrzy się w kolorowe mozaikowe wzory… no cóż takie mam skojarzenia jak to widzę.

czwartek, 04 kwietnia 2013
Przez mostek, z parku Sieleckiego, koło Pałacu Dietla do parku przy Żeromskiego… można tez pospacerować w odwrotną stronę, byle tylko ciepło się zrobiło. Na pierwszym planie mostek przez Przemsze, na drugim tramwaj linii 24, na trzecim Pałac Dietla..a w koło jesiennie chociaż powinno być wiosennie.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 33
Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.