Sosnowiec subiektywnie czyli moim okiem przez aparat.
Kategorie: Wszystkie | Architektura | Ludzie w mieście | Miejsca - ulice, parki, place itp
RSS

Miejsca - ulice, parki, place itp

wtorek, 03 grudnia 2013

 

 

Wawelem w dół. Po lewej przychodnia lekarska. Kiedyś tam, dawno, była ta ulica z dołu w górę a teraz jest odwrotnie. Zdjęcie jakoś tak z lata, może nawet nie tego ostatniego, co i tak jest bez znaczenia bo niewiele się zmieniło jeśli coś w ogóle.

niedziela, 17 listopada 2013
Idąc przez miasto różne rzeczy się widzi. Z kładki przy dworcu kolejowym Sosnowiec Południowy widać dachy targowiska, które nie działa, zółty blaszak jakich co krok pełno oraz rdze (rdze maskowano niedawno farbą, dopóki się nie zawali jakoś to będzie) i zniszczenie – pierwszy i ostatni plan a w środku miasto. Takich widoków nie brakuje na każdej ulicy. Sosnowiec, takie miasto…    


poniedziałek, 04 listopada 2013
Sosnowiec jesiennie. Takie miasto. Ono takie jest.  

wtorek, 29 października 2013
Fragment głównej alei na cmentarzu „pogońskim”, ten który jest położony między szpitalem „górniczym” a będzińska elektrociepłownią.

niedziela, 13 października 2013
Ile trwa pamięć po przodkach ? Sosnowiec, ul. Smutna.

Takie groby to rzadkość.

Meyerholdowie

Tam się zdarzyło.

Mauzoleum.    

Wymień linka. Zostaw ślad w Sosnowcu ;) Poinformuj redakcję.

wtorek, 01 października 2013
Trochę zieleniny. Nic specjalnego, fragment sieleckiego parku w ujęciu ze schodów niedawno otwartej sali koncertowej ale jak donoszą lokalne media, niedługo będzie tu park jordanowski. Budowa już się zczęła. Niedługo powinno być coś ciekawego do sfotografowania.

poniedziałek, 29 lipca 2013
Na plazy słońce praży i bladość ciał zanika...  Miejska plaża na Stawikach widziana z drugiego brzegu. Ot, taka atrakcja, co odważniejsi to nawet się kąpią. Jak się nie ma co się lubi…


niedziela, 21 lipca 2013Sosnowiec. Żeromskiego. Park. Do niedawna nie działała, ale od roku już działa. Zawsze to jakiś pozytyw w tym mieście. Wody w stawie przybyło, kijanki pływają.
A tak było całkiem niedawno: Park 2007   

Ale w sumie kogo to obchodzi…

 

sobota, 20 kwietnia 2013Rondo Ludwik, widok w kierunku ulicy Narutowicza. A dlaczego rondo zwie się Ludwik? Bo kiedyś w pobliżu był szyb kopalni, która na samym początku nazywała się Nadzieja Ludwika. Początek wydobywania węgla sięga roku 1806r, kopalnie rozwinął Ludwik zu Anhalt – Coethen. Kopalnia wydobywała do 1864 potem była 12 letnia przerwa, wznowiono wydobycie z nowym szybem Wilhelmina, który później zwano Ludwik(?). Szyb istniał do 1975, a kopalnia miała jeszcze jedna 5 letnią przerwę w wydobywaniu w latach 1899-1904. W międzyczasie stawiano nowe szyby, łączono i pogłębiano, zmieniano nazwy, aż w końcu zlikwidowano. Została nazwa miejscowa, potoczna „na Ludwiku” i bardzo dobrze.

poniedziałek, 15 kwietnia 2013
Nad dachami targowiska przy dworcu PKP Sosnowiec Południowy. Targowisko upadłe jak pobliski dworzec. Takie miasto

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowia wlasność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich cześci bez zgody autora jest zabronione.